5 prostych i skutecznych sposobów na pozbycie się zaskórników

Czy kiedykolwiek zauważyłaś, że zaskórniki pojawiają się na twojej twarzy, kiedy zaczynasz się pocić? Cóż, jeśli tak, to nie jesteś sama, ponieważ zaskórniki są najbardziej powszechne w sezonie letnim.

Zaskórniki są spowodowane głównie przez tłustą skórę, która gromadzi więcej oleju, kiedy się pocisz. Ponadto, pot zawiera bakterie i cząsteczki brudu, które podrażniają skórę i powodują powstawanie zaskórników.

Aby zapobiec tej sytuacji, musisz stosować produkt do pielęgnacji skóry, który może kontrolować nadmiar oleju i zanieczyszczeń.

Oto 5 prostych i skutecznych wskazówek, jak pozbyć się zaskórników:

Złuszczanie

Musisz złuszczać swoją twarz przynajmniej raz w tygodniu. Złuszczanie usuwa martwe komórki ze skóry i zapobiega gromadzeniu się oleju.

Olej kokosowy

Jeśli jesteś fanem oleju kokosowego to musisz go używać do twarzy. Olej kokosowy jest doskonałym olejem na zaskórniki i pomoże Ci uzyskać czystą i miękką skórę.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest niesamowity olej, który pomaga pozbyć się trądziku i zaskórników. Nałóż olejek z drzewa herbacianego na twarz i masuj ją przez 5 do 10 minut. To otworzy twoje pory i wypuści brud.

Cytryna

Sok z cytryny to kolejna świetna opcja na zaskórniki i trądzik. Cytryna będzie oczyścić skórę i to pomoże pozbyć się zaskórników.

Soda oczyszczona

Musisz wymieszać sodę oczyszczoną i wodę w równych ilościach. Teraz nałóż tę mieszaninę na twarz i masuj ją przez 5 do 10 minut. Pomoże to wyeliminować zaskórniki.

Wnioski:

Możesz użyć dowolnej z powyższych wskazówek, aby pozbyć się zaskórników i trądziku. Porady są bardzo proste i każdy może je wypróbować.