12 wskazówek jak utrzymać zdrowe paznokcie

Pielęgnacja paznokci jest ważna aby zachować piękno naszych paznokci. Tutaj wymieniłam kilka prostych i skutecznych wskazówek, które pozwolą Ci zachować zdrowe paznokcie.

Obcinaczki do paznokci

Aby uzyskać zdrowe i mocne paznokcie, musisz je regularnie obcinać. Nie używaj jednak żadnego rodzaju obcinaczy do paznokci, ponieważ mogą one zranić twoje paznokcie, a łożysko paznokcia zostanie uszkodzone. Aby uniknąć tego problemu, kup dobry obcinacz do paznokci i używaj go do przycinania paznokci.

Wyczyść i spiłuj paznokcie

Powierzchnia paznokcia będzie brudna i brud może dostać się do łożyska paznokcia i spowodować różnego rodzaju infekcje. Musisz więc regularnie czyścić paznokcie i zaopatrzyć się w dobry pilnik, aby utrzymać je w czystości i zdrowiu.

Nie zapomnij o nałożeniu bazy

Lakier bazowy jest bardzo istotny, aby paznokcie były mocniejsze, a łożysko lepsze. Musisz więc nakładać lakier bazowy za każdym razem zanim wykonasz jakikolwiek rodzaj manicure.

Trzymaj paznokcie krótko

Istnieje wiele rodzajów lakierów do paznokci, ale musisz być ostrożna podczas ich używania. Jeśli użyjesz zbyt dużo lakieru do paznokci, spowoduje to uszkodzenie paznokci.

Używaj zmywacza do paznokci

Jeśli chcesz usunąć lakier z paznokci to musisz użyć zmywacza do paznokci. Powodem tego jest to, że zmywacz do paznokci pomoże Ci usunąć stary lakier do paznokci, a nowy lakier do paznokci będzie się mocno trzymał.

Użyj kremu do skórek

Skórka jest najbardziej zewnętrzną warstwą paznokci. Dzięki niej paznokcie są zdrowe i mocne, a żeby utrzymać je w dobrym stanie musisz używać kremu do skórek.

Nigdy nie spiłowuj paznokci

Opiłowywanie paznokci sprawi, że będą one szorstkie i skróci ich żywotność. Musisz więc używać dobrego pilnika do paznokci zamiast ich opiłowywać.

Wnioski:

Są to skuteczne wskazówki, które pozwolą Ci zachować zdrowe i silniejsze paznokcie. Tak więc, spróbuj zastosować się do tych wskazówek, a otrzymasz silne i zdrowe paznokcie.