Olej kokosowy a pielęgnacja skóry Porady dla zdrowej i pięknej skóry

Dzisiaj powiem Ci jak możesz sprawić, że Twoja skóra będzie lśnić dzięki olejowi kokosowemu. Zacznijmy:

1. Nawilżaj swoją twarz olejem kokosowym

Używanie oleju kokosowego do twarzy jest dobrym pomysłem, ponieważ pomaga utrzymać wilgoć skóry i zapobiega jej wysuszeniu. Nałóż obfitą ilość oleju kokosowego na twarz i pozostaw na 15 minut. Możesz również dodać kilka kropli olejku lawendowego i różanego olejku eterycznego dla lepszych rezultatów.

2. Głębokie oczyszczanie skóry

Olej kokosowy jest naturalnym środkiem czyszczącym, więc pomoże Ci prawidłowo oczyścić skórę. Możesz wymieszać dwie łyżeczki oleju kokosowego i jedną łyżeczkę soku z cytryny, aby utworzyć gęstą pastę. Użyj wacika, aby przetrzeć mieszaninę na twarzy, delikatnie i dokładnie. Umyj twarz zimną wodą i poklep ją do sucha.

3. Usuń skazy

Aby pozbyć się plam, użyj oleju kokosowego. Wymieszaj jedną łyżkę oleju kokosowego z jedną łyżką świeżego soku z cytryny i jedną łyżeczką miodu. Rub tę mieszaninę na skazę i niech siedzi przez 2 do 3 godzin. Następnie umyć twarz z zimną wodą i pat suche.

4. Nadaj swojej skórze blask

Jednym z najpiękniejszych cech swojej twarzy jest skóra. Aby dać jej promienny blask, można użyć oleju kokosowego. Wymieszaj jedną łyżeczkę oleju kokosowego i jedną łyżeczkę oliwy z oliwek. Rozprowadź mieszaninę na swojej twarzy i pozostaw na 20 minut.

5. Zapobieganie zmarszczkom

Jeśli chcesz zapobiec zmarszczkom, to możesz użyć oleju kokosowego. Dodaj szczyptę cynamonu do jednej łyżki oleju kokosowego i pocierać go na twarzy. Pozostaw na godzinę i spłucz zimną wodą.

6. Zapobiegaj oparzeniom słonecznym

Oparzenia słoneczne są bardzo bolesne, ale olej kokosowy może pomóc Ci pozbyć się oparzeń słonecznych. Wymieszaj jedną łyżkę oleju kokosowego i kilka kropli olejku eterycznego z cytryny. Nałóż mieszankę na oparzenie i pozostaw na 15 minut. Następnie zmyj ją letnią wodą.

Wnioski:

Olej kokosowy jest znany ze swoich korzyści i można go używać dla zdrowej skóry, jak również. Jest to jeden z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry i pomoże Ci pozbyć się trądziku i skaz.